Kedi

Kediler küçük çocuklarla iyi mi?

Hem genç hem de yetişkin kediler, 4 yaş ve üstü çocuklar için harikadır, ancak mutlaka 3 yaş ve altı çocuklar için değildir. Enerjik yetişkin kediler, çok küçük çocukların tuhaflıklarına tahammül edemeyebilir. Ve kıdemli bir kediyi evlat edinmeyi dışlamayın. Daha yaşlı kediler harika arkadaşlar edinebilir ve sevgi dolu bir evde gelişirler.

Çocuklu bir aile için en iyi kedi cinsi hangisidir?

amerikan stenografi

Cins, çocuklar için en iyi kediler listesinin başında gelir ve onlar en popüler kedi kedilerinden biridir. Bu tatlı kediler az bakım gerektirir ve insan veya evcil hayvan olsun herkesle iyi geçinme eğilimindedir; ayrıca genellikle uzun ve sağlıklı bir yaşam sürerler.

2 yaşındaki kızıma kedi almalı mıyım?

Genel bir kural olarak, çocuğunuz beş yaşından küçükse, iki yaşından büyük bir kediyi sahiplenmek en iyisidir. Pek çok insan bir yavru kedi ve birlikte büyüyen bir çocuğun sıcak ve bulanık bir görüntüsüne sahiptir, ancak küçük bir çocuğunuz varsa bir yavru kedi (1 yaşından küçük) sahiplenmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Bir çocuk kaç yaşında kedi almalı?

Bir çocuğa sorumluluk öğretmek için evcil hayvan almak iyi bir fikir değil. Evcil hayvan uzmanları, yavru kedilerin beş yaşın altındaki çocuklar için uygun olmadığını ve bir çocuğun evcil hayvan sahibi olmadan önce en az altı yaşında olması gerektiğini önermektedir.

Çocuklarımın kedi almasına izin vermeli miyim?

Çoğu kedi, çocuklar için harika bir arkadaştır.

Yavru kedileri ve çocukları tanıştırırken muhtemelen olumlu bir deneyim yaşayacak olsanız da, daha yaşlı ve daha sakin bir kediyi de evlat edinmeyi düşünmelisiniz. Sakin ve yumuşak tavırlarıyla bilinen bazı kedi ırkları arasında Birman, British Shorthair, Farsça ve Ragdoll bulunur.

Bebeğim olursa kedi almalı mıyım?

Yavru kedi sizin çocuğunuz gibi sevimli, sevimli ve küçük olduğu için en iyi fikir olduğunu düşünebilirsiniz, ancak Amerikan İnsani Yardım Derneği çocuklu evlerde yetişkin kediler olmasını önerir. “Küçük çocuklar kırılgan kedi yavrularına karşı çok kaba olabilirler.

Çocuğunuzun kedi almasına neden izin vermelisiniz?

Çocuklara kedilerine arkadaşmış gibi güvenmeyi öğretmek, çocukların travmadan kurtulmasına yardımcı olabilir. Kedi sahibi olan çocukların benlik saygısı daha yüksek olabilir. Çocuklara yavru kedi bakmayı öğretmek, onları daha işbirlikçi ve paylaşmaya istekli hale getirebilir. Bir kediyle büyüyen çocukların alerji geliştirme olasılığı daha düşüktür.

Çocuk dostu kediler nelerdir?

Çocuk Dostu Kedi Irkları

  • Habeş Kedileri. Bu popüler kediler Abys olarak bilinir ve sevecen ve sadıktır.
  • Bengal Kedileri. Bengal kedileri oyuncudur ve kedi seven köpeklerle iyi uyum sağlar!
  • Birman Kedileri.
  • Cornish Rex Kedileri.
  • Himalaya Kedileri.
  • Maine Coon Kedileri.
  • Manks Kedileri.
  • Siyam Kedileri.

Join Our Newsletter