Kat

Mám sa naučiť Nano?

Mám sa naučiť Nano?

Naproti tomu s nano sa jednoducho pracuje a môže vám pomôcť upraviť čokoľvek, čo chcete. Ak si stále nie ste istý, odporúčam najskôr začať používať nano. A ak si myslíte, že potrebujete robiť veci rýchlejšie a chcete viac funkcií, prejdite na Vim.

Aký je rozdiel medzi vi a Vim?

Vi je štandardný a pôvodný textový editor na celú obrazovku rodiny Linux, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre systémy UNIS. Vim je vylepšená verzia editora vi, ktorú napísal a spravuje Bram Moolenaar. Vim znamená „vi vylepšené“. Príkazy Vim a ich syntax sú plne kompatibilné s vi.

Prečo ľudia uprednostňujú Vim pred nano?

Ak chcete vykonávať pokročilejšie úlohy pomocou príkazového riadka, možno zistíte, že najlepšie je použiť Vim. Vim je jednoduchý a svojim spôsobom atraktívny. Takže je lepšie uprednostniť Vim pred Nano, pretože ak používate nano textový editor a práve ste sa začali učiť niektoré dôležité funkcie Vimu.

Je Vim lepší ako Vscode?

Pri porovnávaní Vim vs Visual Studio Code komunita Slant odporúča Vim pre väčšinu ľudí. V otázke “Aké sú najlepšie programovacie textové editory?” Vim je na prvom mieste, zatiaľ čo Visual Studio Code je na treťom mieste.

Prečo je Vim najlepší editor?

Vim je flexibilný a rozšíriteľný

Vim je mimoriadne flexibilný a výkonný. Môžete začať jednoducho a použiť ho na rýchlu úpravu konfiguračných súborov. Môžete tiež písať programy vo svojom obľúbenom programovacom jazyku s funkciami, ako je dokončenie kódu, zvýrazňovanie syntaxe a kontrola syntaxe, podobne ako v populárnych IDE.

Prečo je Vim taký populárny?

Je vysoko konfigurovateľný a prichádza s pozoruhodnými funkciami, ako je zvýrazňovanie syntaxe, podpora myši, grafické verzie, vizuálny režim, veľa nových príkazov na úpravu a veľké množstvo rozšírení a oveľa viac. Nižšie sú uvedené hlavné dôvody, prečo by ste mali zvážiť primárne použitie textového editora Vi / Vim v systéme Linux.

Prečo je vi lepšie ako Emacs?

vi zachováva každú permutáciu napísaných kľúčov. Tým sa vytvorí cesta v rozhodovacom strome, ktorá jednoznačne identifikuje akýkoľvek príkaz. Emacs vykonáva pri spustení mnoho akcií, z ktorých mnohé môžu vykonávať ľubovoľný používateľský kód. To spôsobuje, že spustenie Emacsu trvá dlhšie (aj v porovnaní s vim) a vyžaduje viac pamäte.

Je Vim lepší ako IDE?

Pamätajte, že sa môžete vyvíjať oveľa rýchlejšie ako oni, pretože Vim využíva oveľa menej pamäte ako ich obrovské moderné IDE. Či už ste na pochybách o prechode na Vim alebo ste nútení ho používať kvôli iným faktorom, môžete sa ho naučiť milovať.

Pridajte sa k nášmu newsletteru