Kat

Zvládajú mačky lietanie?

Zvládajú mačky lietanie?

Keď sa dostanete do cieľa, dajte jej trochu vody a jedla spolu s prístupom k podstielke. Lietanie môže byť stresujúce, ale ak plánujete dopredu, vy a vaša mačka sa budete cítiť v tento veľký deň oveľa lepšie.

Ako dlho vydrží mačka bez cikania?

Zatiaľ čo mačka vydrží cikať 24 až 48 hodín, nie je dobré, ak si všimnete, že vaša mačka neciká tak často ako zvyčajne. Zdravé mačky cikajú v priemere raz alebo dvakrát denne. Vždy je najlepšie obrátiť sa na svojho veterinára, kedykoľvek spozorujete zmenu v močení vašej mačky.

Mám nakŕmiť mačku pred letom?

Nikdy by ste nemali kŕmiť svoju mačku tesne pred letom. Nakŕmte ju aspoň 4 až 6 hodín pred letom. Musíte však dodržať pravidelný režim kŕmenia vašej mačky čo najviac, aby náhla zmena nenarušila jej bruško.

Môžem si kúpiť sedadlo pre moju mačku v lietadle?

Aj keď si pre svoju mačku nemôžete dokúpiť sedadlo navyše, stále si ho musíte rezervovať. Niektoré z najväčších leteckých spoločností v USA účtujú 125 dolárov za každú cestu za mačku v kabíne. Poplatky sú však o niečo nižšie v prípade iných leteckých spoločností, ako sú Southwest Airlines (95 USD) a JetBlue (100 USD). Ceny sú od februára 2018.

Ako upokojíte mačku na cestovanie?

Vo väčšine prípadov sa sedatíva vhodné na cestovanie podávajú perorálne. Tieto lieky sa vo všeobecnosti podávajú 1,5 až 2 hodiny pred cestou a podávajú sa s jedlom. Existujú alternatívne metódy, ktoré môžete vyskúšať, ak je vaša mačka vyberavý. Praktické sú vrecká na tabletky, duté pochúťky, ktoré majú v strede miesto na vloženie tabletky.

Pridajte sa k nášmu newsletteru